Vyšší odborná škola pedagogická a sociální a Střední pedagogická škola Kroměříž

Tělesná výchova

A co pohyb? Co ti říká atletický stadion, plavecký bazén, zimní stadion, pobyt v přírodě? Tělesná výchova na naší škole nabízí opravdu všestranné pohybové vyžití. Tělesnou výchovu a předměty s ní související, budeš mít v každém ročníku. Tělesnou výchovu si můžeš také vybrat jako maturitní předmět. A co tě během 4 let čeká? Vyzkoušíš si mnoho her a činností ať už z atletiky, základní a sportovní gymnastiky, hudebně pohybové výchovy, zdravotní tělesné výchovy, psychomotoriky, sportovních a pohybových her. Praktickou zkušenost budeme vždy projovat i s teorií, ať máš dostatečné znalosti, které uplatníš v praxi, a také v osobním životě.

Pohyb nabízíme i v rámci volnočasových aktivit, ať už v rámci turnajů, které pořádáme, nebo v rámci soutěží, kterých se naše škola účastní.

Ve svém volném čase také můžeš navštěvovat naši posilovnu, případně se dostat na lezeckou stěnu. 

A v neposlední řadě tě čekají kurzy - v prvním ročníku plavecký, ve druhém lyžařský a ve třetím turistický. Zde zažiješ takové věci, na které bude dlouho vzpomínat.  A hlavně se tam toho mnoho naučíš. Zdokonalíš si techniku, vytvoříš si zásobník činností, vyzkoušíš si hry v praxi, naučíš se metodiku na vodě a lyžích. Také se naučíš organizovat školu v přírodě.