Vyšší odborná škola pedagogická a sociální a Střední pedagogická škola Kroměříž

Sněhuláci pro Afriku

Naše škola se každoročně zapojuje do projektu SNĚHULÁCI PRO AFRIKU.

Nejedná se o akci, při níž by se jen vybíraly peníze, ale pomoc se zde uskuteční formou hry a zábavy pro žáky a studenty.

Cílem této jednorázové akce v celorepublikovém rozsahu, která proběhne v závislosti na sněhových podmínkách, je postavit co nejvíce sněhuláků, přičemž forma pomoci organizaci Kola pro Afriku spočívá v tom, že se bude vybírat startovné za každého sněhuláka ve výši 50 Kč.

Akce je ojedinělá, originální, nic podobného se zde ještě neuskutečnilo. Společnost Kola pro Afriku, o níž si bližší informace můžete přečíst na www.kolaproafriku.cz , shromažďuje v naší republice starší a nepotřebná kola od různých dárců. Tato kola jsou opravována a měla by se dostat dětem do Afriky, pro něž je to mnohdy jediný způsob, jak se dostat do školy. Bez tohoto dopravního prostředku mnohakilometrové vzdálenosti, které je do školy dělí, nejsou schopny překonat. Námi již nepoužívaná kola tak v Africe mohou vykonat velkou službu. Projekt Sněhuláci pro Afriku by měl pomoci vydělat peníze na přepravu dalších kol do Afriky.


Sněhuláci pro Afriku 2022

Venku se nám krásně rozjařilo a tím nám definitivně skončila zima a tím i letošní zapojení do projektu Sněhuláci pro Afriku.

Akci jste mohli průběžně registrovat vlastním zapojením formou pohybových skladeb, ve emailových zprávách, odkazech na videa na disku, hrát o hodnotné ceny při vyhodnocovací soutěže formou hlasování žáků.

Děkuji všem, kteří se aktivně zapojili do akce. Velké poděkování je pro Nelu B. z 3.B a kolegy tělocvikáře, kteří přispěli také finanční částkou na benefiční akci a pomohou tak na vzdělávání dětí v Gambii. Celkem za naši školu bylo odesláno 1000,- Kč.